Ройтерс: Три супертанкера преминаха през Ормузкия проток за първи път


12/04/2026, 09:23

Снимка Пиксабей

"Петел" следи какво се случва в Ормузкия проток.

Три супертанкера преминаха през Ормузкия проток за първи път от влизането в сила на споразумението за прекратяване на огъня между САЩ и Иран, съобщава Ройтерс.

Танкерите „Серифос“, „Коспиърл Лейк“ и „Хе Ронг Хай“, всеки от които може да превозва до 2 милиона барела петрол, отплаваха от Персийския залив.

„Серифос“ превозва петрол от Саудитска Арабия и ОАЕ и е планирано да пристигне в Малайзия на 21 април. „Коспиърл Лейк“ превозва иракски петрол, а „Хе Ронг Хай“ – саудитски петрол. Последните два танкера са наети от търговското подразделение на китайската компания Sinopec.

Пристигането на първите танкери може да показва частично възстановяване на корабоплаването на фона на започналите преговори между Иран и Съединените щати, отбелязва Ройтерс.

Но най-вероятно тези танкери са свързани с Китай. А проливът все още е ефективно блокиран.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Как се прави здрав корем
Дата: 21/04, 07:20

Жълт код за опасно време, очакват се валежи до 30 л. на кв. м
Дата: 21/04, 07:15

"Възраждане" с първи официален брифинг след изборите
Дата: 21/04, 07:051 Коментар

Отворен е пътят между Гурково и Велико Търново след тежката катастрофа
Дата: 21/04, 07:01

Адресите без ток днес във Варна и региона
Дата: 21/04, 07:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия