Редактор: Недко Петров
Стопкадър БНТ
Озадачен съм, тъй като не виждам никаква асболютно политическа логика България да участва в този Съвет. Не виждам и никакви политически дивиденти, които страната ни може да извоюва от участието в един борд, в който се нарежда заедно с шест монархии, трима бивши съветски ръководители, които сега са президенти на републики, които завършват на стан, и няколко латиноамерикански и азиатски държави.
Така Милен Керемедчиев започна коментара си относно присъединяването на България към Съвета на мира.
Озадачен съм, тъй като има едно становище на Европейския съюз, което тепърва в момента ще излезе след тази вечерна среща на високо ниво. Отделно един от най-близките сътрудници като държави на САЩ – Великобритания, изказва своите резерви, продължи той.
От друга страна виждаме, че има желание на Руската федерация да участва. Самият Тръмп каза, че е поканил Путин, и той се съгласил. Даже Путин предложил замразените руски активи в американски банки да бъдат размразени, и оттам да бъдат използвани тези 1 милиард долара като членски внос за този борд. Така че аз наистина не виждам никаква причина ние да сме в този съюз, заяви още по БНТ бившият ни зам.-външен министър.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Планински спасител: Шансовете да оцелееш в лавина намаляват драстично след 15 минути в снега
Дата: 23/01, 10:02
Родители пуснаха сигнал до прокуратурата: Учителка в детската градина залепи устата на детето ни с тиксо
Дата: 23/01, 09:59
Иззеха наркотици от жилището на 45-годишен бургазлия
Дата: 23/01, 09:59
И при втория опит депутатите не успяха да съберат кворум, последният опит ще е в 10 ч.
Дата: 23/01, 09:492 Коментара
Варненец: Бездомни кучета нападнаха моя роднина - възрастна жена
Дата: 23/01, 09:48