Редактор: Юлия Георгиева, кадър Нова тв
След като правителството подаде оставка, цялото изпълнително бюро на БСП подаде оставка с изключение на лидера Атанас Зафиров като знак за поемане на отговорност за краха на управлението и вътрешно-партийните проблеми.
Зафиров също си подаде оставката, но тя не беше гласувана. Оставките са понякога необходими за отпушване на напрежението. Сега трябва да свалим напрежението и да видим какво ще стане през януари, когато БСП ще се събере.
Това коментира пред Нова тв зам.-председателят на БСП в оставка Николай Паргов.
В БСП поколенческа война няма, но има нужда от млада кръв. Това е един от проблемите, които не се решават с никаква оставка, това е системен проблем. След тръгването на Корнелия Нинова, повярвайте, състоянието на партията никак не е добро. Тя употреби БСП, особено през последните 4 години, посочи той.
Ние с решението да влезем в коалиция с ГЕРБ искахме да подкрепим държавата, която й дадем стабилност. Това се случи до този момент. Мога само да кажа, че оздравителните процеси не винаги трябва да се свързват с оставки. Но ако е необходимо, те са налице. Пак сме в предизборна кампания, пак сме в авариен режим, посочи Паргов.
Днес разговорът с президента беше приятелски. Обсъдихме бюджетната процедура и получихме разбиране втория предложен бюджет да бъде разгледан и приет от Народното събрание, посочи той.
Ние искахме приемане на втория вариант, за да защитим социално-уязвимите групи за периода до избор на нов кабинет и Народно събрание, обясни той.
Редовният бюджет щеше да даде стабилност, спокойствие и буфери, а предложението на Асен Василев за еднократна индексация на заплатите с инфлацията е предизборна тактика на късо разстояние. На този етап не мисля, че предложението му е разумно, тъй като то е на дребно, коментира той.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Нинова: Тези хора не трябва да доближават Народното събрание
Дата: 17/12, 21:42
Дори при раздяла в семейството, трябва да опазим децата от страдания
Дата: 17/12, 21:40
Коледните празници наближават: Варненци пазаруват желани подаръци за цялото семейство от магазин "Фемили" на ул. „Д-р Анастасия Железкова“ 35
Дата: 17/12, 21:40
Добри заплати без път до София: в Ботевград отварят позиции с до 3100 лв. заплата
Дата: 17/12, 21:40
Естония започва да изгражда бункери и противотанкови ровове по границата си с Русия
Дата: 17/12, 21:392 Коментара