кадър: Д. Й, Виждам те КАТ - Варна
"Магистрала “Черно море” е стъкло, цялата в лед, много хлъзгаво. Карайте с повишено внимание!!!", за това сигнализират шофьори тази нощ.
Днес заради хлъзгав път и снеговалежи движението бе затруднено на много места в района, а инцидентите не липсваха.
Десетки снимки със закъсали и катастрофирали автомобили засипаха социалните мрежи, а заедно с тях бяха и тези с паднали дървета върху коли и причинени големи щети.
През нощта валежите навсякъде ще спрат, вятърът ще отслабне, в повечето места ще стихне.
Сутринта на изолирани места в низините и котловините ще бъде с намалена видимост. Минималните температури в почти цялата страна ще бъдат отрицателни, между минус 6° и минус 1°, в София - минус 4°, на места в Южна България – около нулата, по Черноморието – от минус 1° до 2°.
През деня ще преобладава слънчево време. Ще духа силен южен вятър и максималните температури съществено ще се повишат. В повечето райони се очакват стойности между 7° и 12°, в София – около 8°. По-ниски ще останат температурите в Североизточна България - около 5° - 6°.
В планините ще бъде предимно слънчево. Ще духа умерен, по северните склонове – временно силен южен вятър.
Максималните температури по най-високите върхове ще бъдат около минус 5°, минус 6°.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Постепенно се нормализира обстановката в област Смолян след бедственото положение заради снега
Дата: 19/02, 18:44
Продължава активната работа за сертифицирането на машините за вота
Дата: 19/02, 18:33
Полицията в австрийския град Кремс разследва смъртта на 15-месечно бебе
Дата: 19/02, 18:26
РЗИ: Водата в част от Добрич не е годна за пиене
Дата: 19/02, 18:24
Варна с грандиозна програма за 610 хиляди евро за 100-годишнината на "Варненско лято"
Дата: 19/02, 18:19