Пиксабей
Белгийски евродепутати настояват да бъде отложено насроченото за утре гласуване на търговското споразумение между ЕС и САЩ, съобщиха местни медии. Утре комисията на Европейския парламент по въпросите на международната търговия се очаква да се произнесе по споразумението, сключено миналото лято между председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и президента на САЩ Доналд Тръмп.
Искането за отлагане е свързано с решението на Върховния съд на САЩ да отмени наложените от Тръмп мита. Според евродепутатите Катлийн ван Бремпт и Йохан ван Овертфелт съдебното решение внася твърде голяма несигурност, съобщи БТА.
Уточнява се, че днес групата на социалистите в ЕП ще внесе предложение за спиране на работата на законодателите по този въпрос. Европейската комисия вчера разпространи изявление, в което посочи, че очаква пълна яснота за стъпките на САЩ след решението на Върховния съд и отбеляза, че обстановката не е благоприятна за постигане на "справедлива, равновесна и взаимноизгодна" трансатлантическа търговия, както е договорено от двете страни и е посочено в съвместното изявление на ЕС и САЩ от август миналата година.
Като най-големия търговски партньор на САЩ, ЕС очаква Вашингтон да спазва ангажиментите си, посочени в съвместното изявление; стоките от ЕС не трябва да бъдат засегнати от повишение на митата над предварително договорения таван, се допълва в изявлението.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Политолог: Поканата на Асен Василев към Радев е капан
Дата: 23/02, 20:09
Атанас Михов е новият областен управител на Варна
Дата: 23/02, 20:02
МС оттегля предложението за председател на ДАНС да бъде назначен Деньо Денев
Дата: 23/02, 19:451 Коментар
Служебното правителство одобри план-сметката за изборите
Дата: 23/02, 19:37
Спартак: Знаем кой подаде сигнала в полицията срещу клуба
Дата: 23/02, 19:271 Коментар