кадър Нова нюз
В българските училища не трябва да има интернет въобще, за да се осигури поне там 6-7 часа без екрани и социални мрежи. Това заяви по Нова нюз специалистът по невробиология доц. д-р Стоян Везенков, който е основоположник на проекта „Екранни деца”.
Той даде пример, че в Германия училищата се „заглушават”, така че в тях да няма достъп до мрежата. Доц. Веизенков допълни, че ако с образователна цел се ползват таблети, те трябва да са на училището и да могат да се контролират.
„В училището ни няма учебен процес заради смертфоните и това се знае от всички”, коментира доц. Везенков. Той призна, че децата може да „затънат” в социалните мрежи и в свободното си време, но това е отговорност на родителите, които имат единствени възможността да ги контролират.
„Възпитанието на деца до 3 години с екранни устройства трябва да се криминализира”, категоричен е специалистът.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Тръмп заплаши Франция с 200% мита върху вино и шампанско
Дата: 20/01, 08:53
Иво Христов: Апелът към президента да се включи в политиката идва от отчаянието от сегашната политическа сергия
Дата: 20/01, 08:48
"Евронюз": С Радев може да има значителни промени във външната политика на България
Дата: 20/01, 08:44
Временно спират движението днес по пътя Асеновград - Смолян
Дата: 20/01, 08:40
Проф. Пламен Киров: Конституцията си е много добра - лоши са играчите
Дата: 20/01, 08:32