Редактор: Недко Петров
Стопкадър Нова Тв
Средногодишната инфлация тази година ще надхвърли с малко три процента. Това обяви Любомир Дацов. Бившият зам.-министър на финансите призна, че повтаряме общия модел на Хърватия и на други страни, които са се присъединили към еврозоната.
Направихме една сравнителна таблица с изменение на заплатите, тоест на инфлацията преди три години и след това какво се случва. Нашата макроикономическа прогноза, която публикувахме във връзка с внесените бюджети за 2026 година, е приблизително около 3% инфлация за тази година с намаляващ темп, заяви членът на Фискалния съвет.
Сега много зависи какво ще направят с бюджета, тъй като това ще бъде определящо за поведението на държавата и за основния инфлационен фактор в държавата, допълни по Нова Тв финансистът.
Георги Вулджев пък каза кое е най-важното нещо, което не трябва да се допуска. Според икономистът то е свързано с текущите разходи.
Вулджев обяви, че дефицитът между това примерно колко се събират от данъци и колко са текущите разходи, е 5-6% от брутния вътрешен продукт, което е абсолютно неприемливо.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Александър Сиди от ВМРО: Kолко точно етични и правни закони нарушиха NOVA, за малко рейтинг отгоре
Дата: 10/02, 00:45
Cosmopolitan: Напрежение между британския крал Чарлз III и неговия наследник принц Уилям
Дата: 10/02, 00:30
Норвегия с най-много медали след третия ден на олимпийските игри
Дата: 10/02, 00:15
Значителна облачност и валежи във вторник
Дата: 09/02, 23:50