Мая Иванова. Кадри: БНТ
Цончо Ганев от „Възраждане“ е песимист за разкриването на държавни магазини в пощите. Това става ясно неговото гостуване в „Говори сега“ по БНТ
Колкото имахме държавни бензиностанции, толкова ще имаме и магазини в пощите, каза той пред водещата Мая Костадинова.
Припомняме, че идeятa зa дъpжaвни бeнзинocтaнции ce пoяви пpeз 2020 г. Toгaвaшният миниcтъp на финансите Bлaдиcлaв Гopaнoв бе заявил желание за разкриване на 100 oбeĸтa в cтpaнaтa. Целта им е пoдoбpявaне на ĸoнĸypeнциятa. Това обаче не се случи, независимо, че бе създадено дружество, чийто персонал получаваше заплати.
Сега пък има идея за създаване на верига държавни магазини, които ще се помещават в пощите и в тях стоките ще бъдат с надценка само до 10 процента.
Създаването на държавна верига цели пазарна регулация срещу високите цени. Това е записано в мотивите към предложението, от „ДПС-Ново начало“. То се прие с гласовете на управляващите, а опозицията беше против. Още преди седмица лидерът на партията поясни, че би било удобно веригите да се помещават в пощите, а дружеството се предвижда да бъде с капитал 10 млн. лв. и негов собственик да е Министерството на земеделието.
Мнозинството угоди на Пеевски и му даде 10 милиона, които предполагам, че той с неговите фирми ще усвоят много демократично, за да направят в пощите да има щандове с колбаси, коментира Цончо Ганев пред Мая Костадинова по БНТ.
_%20512x%20943.jpg)
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Първи полет с българи от Дубай се очаква да кацне във Варна днес
Дата: 04/03, 08:37
Младоженци, блокирани на Малдивите: Местните се възползват от конфликта в Близкия изток, цените на стоките и услугите скочиха тройно
Дата: 04/03, 08:261 Коментар
Варненци: Шофирането е трудно, дупките са страшно много и повечето са, където е имало кърпежи
Дата: 04/03, 08:17
По-висока прецизност и по-добри резултати с роботизирана хирургия в Acibadem
Дата: 04/03, 08:10
8 държави бойкотират церемонията по откриването на Паралимпийските игри
Дата: 04/03, 08:01