Bloomberg: Путин е единственият победител от войната в Иран


Дата: 03/03, 22:48

Кадър Youtube

„Путин е единственият победител от войната с Иран“ – това е заглавието на статия в Bloomberg от 3 март.

„Военноморските сили изстрелват ракети Tomahawk по Иран, което намалява шансовете на Зеленски да получи тези оръжия. Нивото на обстрел в Персийския залив прави подобни трансфери към Киев по-малко вероятни с всеки изминал час. Русия вече е очевиден бенефициент от решението на президента Тръмп да започне война с Иран. И тази полза ще нараства, колкото по-дълго продължава конфликтът“, твърди изданието, цитирано от Евроком.

Авторът отбелязва, че операцията „значително ще изчерпи американските ракетни запаси – както офанзивни, така и отбранителни – и ще доведе до по-високи световни цени на петрола и природния газ, от които зависи руската икономика“.

„Всяко продължително затваряне на Ормузкия проток или унищожаването на капацитета за износ на петрол и газ в Персийския залив също би могло да съживи пазара на санкционирани руски енергийни продукти. Танкерите, които плават с пълни запаси от непродаден петрол, откакто САЩ оказаха натиск върху Индия да ограничи покупките си от Русия, вероятно ще намерят купувачи“, се казва в статията.

Поддържането на високоинтензивна въздушна кампания от две ударни групи самолетоносачи изисква значително събиране на разузнавателна информация, от въздушно разузнаване до сателитен анализ в реално време. Това са и ограничени ресурси на САЩ, критични за отбраната на Украйна, отбелязва изданието.

В крайна сметка, по всички тези точки, както заключава Bloomberg, „войната на Тръмп в Иран не можеше да дойде в по-добро време за Кремъл и в по-лошо време за Киев“.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Литва: Русия ще е готова за война с НАТО до 6 години, с още по-модерна и голяма армия
Дата: 06/03, 16:19

Европейският прокурор от България е подала сигнал за натиск и заплахи заради „Чирен“
Дата: 06/03, 16:112 Коментара

Козметика за бебе: какво трябва да знае всеки родител
Дата: 06/03, 16:10

Вкусът на Гърция – чист зехтин директно от производител
Дата: 06/03, 16:10

Условна присъда за 33-годишна жена, измамила мъже от Варна, Пловдив, Великотърновско и Плевенско
Дата: 06/03, 16:031 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия