Снимка Пиксабей
Неприятна новина за всички, които искат да посетят райско кътче в Гърция.
Достъпът до определени райони на гръцкия остров Санторини ще бъде ограничен от властите заради геодинамични процеси и явления, съобщава гръцката телевизия "Скай", позовавайки се на съобщение на Министерството на климатичната криза и гражданската защита.
Промяната, която ще бъде в сила до 31 март 2027 г., предвижда ограничаване на движението и натоварването на определени пътни артерии, пише moreto.net.
В началото на миналата година на острова бе регистрирана серия от земетресения с магнитуд до около пета степен по Рихтер. Трусовете доведоха до въвеждане на извънредно положение на четири острова, затваряне на училища и частична евакуация.
Според данни на гръцкия институт по геодинамика в периода от 26 януари 2025 г. до 30 юни 2025 г. в района на вулканичния остров са регистрирани повече от 21 000 земетресения. Първоначалните оценки са били за по-малък брой трусове – 19 523.
Само за 11 дни в началото на февруари на острова са засечени 216 земни труса с магнитуд от и над 4 по Рихтер.
Сеизмолозите смятат, че повечето земетресения от миналата година са имали тектоничен характер и не е съществувала пряка опасност от изригване на вулкана на острова.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Варненец: Нещо сериозно се е случило, има полиция, пожарна, линейка
Дата: 28/04, 20:52
Експертиза по делото „Пулс“: 157 души са с тежки травми след пожара в Кочани
Дата: 28/04, 20:44
Задържаха мъж, продал чужд багер за 4000 долара
Дата: 28/04, 20:34
Туск: Варшава и Киев ще обединят усилия за изграждане на въздушен флот от дронове
Дата: 28/04, 20:19
Ученици спасиха възрастна жена от пожар
Дата: 28/04, 20:18