Кадър БТВ
Според непотвърдена информация на европейски адвокати 26-годишният Ерфан Солтани е бил екзекутиран в Иран. Той не е могъл да се сбогува със семейството си. За момента иранските власти не са потвърдили информацията, предава БТВ.
Ерфан Солтани беше арестуван по време на мащабните антиправителствени протести и беше обвинен в пропаганден активизъм срещу режима.
След това обаче американският президент Доналд Тръмп съобщи, че е получил информация от Иран, че екзекуциите на протестиращи няма да бъдат изпълнени.
Вашингтон многократно заплаши Техеран със "силни действия", ако продължи насилственото потушаване на протестите.
Иранските власти актуализираха броя на жертвите – 5000. 500 от тях са служители по сигурността.
Според неправителствени организации обаче убитите протестиращи са три пъти повече.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Ники Василковски: Свърши ли леденият период, идва снегът
Дата: 19/01, 07:43
Съпругът на загиналата при челен сблъсък млада жена: Едно дете остана без майка, а мама никой не може да я замени
Дата: 19/01, 07:31
Португалия ще избира президент на балотаж
Дата: 19/01, 07:30
След неуспешните мандати: Румен Радев трябва да назначи служебен кабинет и дата за изборите
Дата: 19/01, 07:26
Тристранката обсъжда промени с т.нар. втора пенсия
Дата: 19/01, 07:20