Сезират прокуратурата за мотопистата на "Побити камъни"


Дата: 06/01, 15:19

Сн.: Сергей Панайотов

Около 5 декара е засегната площ от защитена местност „Побити камъни“, където в последните дни на миналата година бе обособена нелегална мотописта. Това информират от Регионалната инспекция по околна среда и води (РИОСВ) – Варна, пише Морето.нет.

Експерти от екоинспекцията са извършили незабавно проверки на място след поспостъпилите сигнали. В най-западната част на терена е констатирано нарушаване на почвената повърхност, вследствие на оформяното трасе. Налични са и следи от тежка техника.

Засегнатата площ от около 5 дка се намира на територията на защитена местност „Побити камъни“, в землището на аксаковското с. Слънчево.

С тези действия са нарушени режимите на защитенатата местност, като е нарушен естествения облик на местността.

РИОСВ – Варна ще продължава да следи стриктно за спазването на екологичното законодателство, ще бъдат предприети всички законови мерки, включително и сезиране на районната прокуратура, уверяват от екоинспекцията.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Костадин Ангелов осъди Стойчо Кацаров за 50 хиляди лева за клевета
Дата: 17/03, 16:58

Издадоха заповед за ареста на тримата първи в Република Сръбска
Дата: 17/03, 16:56

Над 80 дома за възрастни ще се ремонтират със средства по НПВУ
Дата: 17/03, 16:48

Актьор разкри как големите вериги засмукват нашия пазар
Дата: 17/03, 16:47

НИМХ обяви къде ще вали сняг във вторник
Дата: 17/03, 16:44

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия