кадър bTV
редактор Веселин Златков
„Амбициите на Русия надхвърлят Украйна и затова Европа трябва да се подготви за отбрана. Само политическа оценка обаче може да доведе по политически действия”, това каза в „Лице в лице” по bTV бившият зам.-министър на отбраната Йордан Божилов. Той заяви категорично, че подходът на ЕС за въоръжаване е закъснял.
„Европейските политици се опитваха да умилостивят Путин преди началото на войната, че тя може да бъде избегната. Грешка!”, коментира експертът по сигурността. Той подчерта, че като се засили европейската военна индустрия, оръжията да отидат в армиите, включително и в украинската.
България не може да изгради сама сигурността си и е задължително тя да участва в коалиция, която да осигури обща отбрана, подчерта Божилов. Той коментира, че въпросът с военната подготовка на населението у нас се свежда до това, дали да се върне казармата, което го поставя с главата надолу. Според него първо трябва да има анализ за възможностите и каква ще е ролята на гражданите при военен конфликт - дали ще са на първа линия или само с логистични функции, дали ще се обучават да управляват дронове, както и дали военната подготовка ще е само за мъжете или и за жените.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Д-р Ванушка Стефанова: Грипът измести ковид
Дата: 12/01, 10:07
Бенгалските тигри във Варна се радват на студа
Дата: 12/01, 10:06
Българите в Германия с 2681 евро заплата, а индийците – с 5393
Дата: 12/01, 10:01
Снегът затвори училищата в Истанбул, 124 полета са отменени
Дата: 12/01, 09:51
"Натрупа" сняг по варненски
Дата: 12/01, 09:49