Снимка: Фейсбук
Премиерът на Унгария Виктор Орбан е не мнение, че по-голямата част от населението на ЕС "отхвърля ускореното присъединяване на Украйна към Съюза".
"И все пак Брюксел продължава напред, независимо от всичко. Не ги интересува какво мислят хората, стига само няколко европейски правителства да имат силата да се противопоставят на волята на Брюксел. Унгария е едно от изключенията", каза Орбан в профила си в платформата Х.
По негови думи 95% от унгарците отхвърлят членство на Украйна в ЕС, защото "искат да защитят фермерите, семействата и мира в Унгария".
"Нашето патриотично правителство прави точно това, което хората са му дали мандат. Няма да отстъпим, независимо от натиска", добави той.
Преди дни унгарският премиер подчерта, че Будапеща няма да подкрепи присъединяването на Украйна към Европейския съюз дори през следващия век, припомня Фокус.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Три месеца човек с увреждане не може да подмени протезата си заради отказ от Здравната каса
Дата: 29/01, 21:17
Откриха мъртъв 21-годишен мъж в Свети влас
Дата: 29/01, 20:54
Шофьор помете момиче на пешеходна пътека в София и избяга, издирват го
Дата: 29/01, 20:53
Предприемат спешни мерки за обезопасяване на опасна общинска сграда в центъра на Варна
Дата: 29/01, 20:42