Блиц: Радев сменя Христанов с Явор Гечев


21/04/2026, 13:13

Кадър България Он Еър

Познато лице ще е новият земеделски министър.

Категоричният победител на предсрочните парламентарни избори Румен Радев вече е планирал първите си рокади, след като се очаква неговата партия "Прогресивна България" да състави кабинет.

Президентът има намерение да замени Иван Христанов, който е министър на земеделието, с Явор Гечев, научи Блиц от два независими източника.

Гечев има опит в тази сфера, защото беше зам.-министър на земеделието в двете служебни правителства, когато премиер беше Стефан Янев и министър на земеделието при Гълъб Донев.

Той е близък до Румен Радев още от времената, в които се подвизаваше в БСП.

По време на кампанията за вота Гечев следваше неотлъчно Радев на предизборните обиколки на "Прогресивна България".

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Спортът по телевизията в сряда 22 април
Дата: 22/04, 05:00

Хороскоп за сряда: Телец - стабилност; Лъв - увереност; Везни - хармония; Стрелец - релакс; Водолей - промяна
Дата: 22/04, 04:30

Как се прави здрав корем
Дата: 22/04, 04:10

На 22 април 1876 г. е осветено знамето "Свобода или смърт" на Райна Княгиня
Дата: 22/04, 04:00

Рожден ден празнува Ивайло Йорданов
Дата: 22/04, 03:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия