Снимка: Булфото
Служители на НАП проверяват търговски обекти във Велико Търново за спазване на наредбите по въвеждане на еврото. За какво следят проверяващите и има ли нарушения?
Малко преди 12.00 ч. проверяващи от Националната агенция за приходите влязоха в голяма търговска верига във Велико Търново.
"В тази хранителна верига, както и във всички останали обекти, които проверяваме, следим за необосновано повишение на цените. Това, което може да кажем като данни за великотърновския обхват на териториалната дирекция. До 20 декември имаме 150 проверки, имаме 13 акта за необосновано повишение на цените. Вече са връчени и 5 наказателни постановления, които са на стойност от 25 000 лева", заяви за БНТ Анна Митова, говорител на НАП.
Основните открити нарушения са за необосновано завишение на цени на определени хранителни продукти.
"Това са наказателните постановления, които са връчени. Все още очакваме документи от други търговци, за да установим при останалите проверки, дали ако нещо има констатирано от наша страна като завишение, то е икономически обосновано", допълни Митова.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Полицията в Монтана залови жена, плащала с фалшиво евро
Дата: 17/01, 15:14
Доц. Киселова: Промените в ИK не трябва да бъдат прилагани веднага
Дата: 17/01, 15:011 Коментар
Д-р Герев: Прекаляването с витамини води до отравяне
Дата: 17/01, 14:421 Коментар
Огнян Минчев: Няма еднозначен отговор защо Тръмп иска Гренландия
Дата: 17/01, 14:261 Коментар
Къде да наемете кола във Варна без кредитна карта
Дата: 17/01, 14:20