Кадър Булфото
Победителят от изборите Румен Радев направи изявление по случай Априлското въстание.
"150 години ни делят от подвига на хиляди българи, които въстанаха срещу Османската империя в името на свободата.
Героичният порив на поробените ни предци, които не бяха патриоти заради позата и облагата, а дръзки и саможертвени герои, завършва трагично. Но той извади Отечеството от небитието и постави съдбата му на вниманието на европейските народи.
Потушаването му и хилядите жертви пораждат вълна от съпричастност в християнския свят. В Русия съдбата на православния български народ се превръща в център на политическите страсти.
Благодарение на подвига и саможертвата на мъчениците безсребърници днес имаме държава, герб и знаме, говорим и пишем на родния си език.
Историята винаги носи в себе си поука, а понякога и надежда. Нека не забравяме, че във вените ни още тече кръвта на предците. Нека бъдем достойни техни наследници.
Поклон, вечна памет и слава на героите!
Да живее България!", пише той във Фейсбук.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Рожден ден празнува Ивайло Йорданов
Дата: 22/04, 03:00
Как се прави здрав корем
Дата: 22/04, 02:00
Дъжд от "падащи звезди" може да се наблюдава тази нощ
Дата: 22/04, 02:00
Синът на Марадона: Допускаше грешки и плащаше за тях
Дата: 22/04, 01:30
Училище в Шумен, закрито преди 17 години, става център за подкрепа на деца и техните родители
Дата: 22/04, 01:00