Съдът остави в ареста Лъчезар Ставрев


14/12/2024, 18:48

Снимка ФБ

Съдът се произнесе по завързан казус.

Софийският градски съд определи най-тежката мярка за неотклонение "задържане под стража" на Лъчезар Ставрев, който е бивш експерт в Министерството на финансите по времето на Асен Василев.

Ставрев е привлечен като обвиняем по три престъпления - длъжностно престъпление, пране на пари и престъпен сговор. Прокуратурата поиска постоянното му задържане заради обосновано предположение, че е извършил умишлено престъпление, пише БТА.

Според обвинението, докато е бил експерт в политическия кабинет на Асен Василев в Министерството на финансите, Ставрев е давал разпореждания на директорката на Агенция "Митници" Петя Банкова за назначаване и преместване на служители. Той е имал кадрово влияние върху разпределението на служители в митническите пунктове.

Свидетели от финансовото министерство са посочили, че Ставрев е получавал заплата от 3500 лева, но никой не е знаел каква точно работа извършва.

Решението на съда не е окончателно и подлежи на обжалване.

Пред сградата на Софийския градски съд се проведе протест в подкрепа на Ставрев, организиран от "Продължаваме промяната". На място присъстваха депутати от парламентарната група на ПП - ДБ, включително Николай Денков, Атанас Атанасов, Божидар Божанов и Ивайло Мирчев.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Гонка в Бургас: Задържаха молдовски шофьор и мароканец, издирват още двама мигранти
Дата: 22/08, 16:45

Пожар на АМ „Тракия” затруднява движението към София
Дата: 22/08, 16:39

Витанов: ПБ е отворена за преговори за състава на ВСС с партиите, които искат да се дистанцират от модела Борисов – Пеевски
Дата: 22/08, 16:25

"Уошингтън пост": Руснаците теглят милиарди от банките, за да не конфискуват парите им
Дата: 22/08, 16:181 Коментар

Макрон обяви доставката на ракети прехващачи за Украйна
Дата: 22/08, 16:08

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия