Дрон блокира кацането на самолет от Лондон в София


Дата: 07/03, 18:17

Кадър Джемини, ИИ

Самолет на British Airways по маршрута Лондон – София беше пренасочен днес към Летище Пловдив заради засечен дрон в района на Летище “Васил Левски”-София, предаде Блиц

Самолетът е кацнал в Пловдив в 14:19 часа, установи проверка в сайта на столичната аерогара.

“Причината за пренасочения полет на British Airways към Пловдив е, че дрон беше засечен от системата за наблюдение на летището. Веднага задействахме процедурата за защита от дронове и информирахме всички институции – РВД, ГВА, Гранична полиция и други, както и пилота на самолета на British Airways.

Полетът беше пренасочен за кацане към Пловдив. Въздушното пространство над летището в София не е затворено и оперира нормално.

По информация, с която разполагаме до момента, дронът не е бил военен и полицията вече е заловила неговия пилот”, съобщиха за Bgtourism.bg от Летище "Васил Левски".

 

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Вучич вижда Сърбия в ЕС през 2035 г.
Дата: 07/03, 21:39

Портних: Общината има средства, но няма административен капацитет
Дата: 07/03, 21:261 Коментар

Областният управител на Велико Търново настоява за спешни мерки за хълма Трапезица
Дата: 07/03, 21:18

Mеждународнa ИЗЛОЖБА НА КОТКИ е най-голямото и най-значимото събитие във Фелинологията за годината. 21-22 Maрт 2026 г
Дата: 07/03, 21:10

Радомир Чолаков: Бензин и нефт у нас ще има, танкери могат да акостират във Варна и Росенец
Дата: 07/03, 20:58

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия