Снимка: МВР
Гранични полицаи задържаха на Дунав мост участници в телефонна измама. Снощи към 21 ч. на граничния преход Русе – Гюргево преди мостовото съоръжение служители от Гранично полицейско управление - Русе са извършили проверка на излизащ от страната лек автомобил „Ситроен“, в който пътували двама мъже от Раднево.
Поведението на двамата породило съмнение у граничните полицаи, че се касае за профил на лица, участващи в телефонни измами, съобщават от МВР. При физическия оглед е установено, че носят голяма сума пари – 4353 евро, синджирче и обеца от жълт метал.
Граничните полицаи разкрили, че е извършена телефонна измама в Габрово. Двамата пътници признали, че са наети за работа по обява в интернет. Дадени са им указания да вземат пари от възрастна жена в Габрово и да ги пренесат до Гюргево. Обещано им е възнаграждение 800 евро.
Двамата участници в телефонната измама са задържани със заповед за полицейско задържане в ГПУ-Русе. Установените парични средства и накитите от жълт метал са предадени с протокол за доброволно предаване. По случая в РУ-Габрово е образувано досъдебно производство. Действията по разследването продължават.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Лондон предлага плащане на мигранти да напуснат
Дата: 06/03, 13:56
Хасан Адемов: Великденските добавки все още не са сигурни
Дата: 06/03, 13:54
Гюров и депутати в спор: Ефективно ли работи правителството?
Дата: 06/03, 13:45
Запрянов обсъди с турския си колега ескалиращия конфликт в Близкия изток
Дата: 06/03, 13:38
Училище, спорт и игра – най-добрите целодневни маратонки за активни момичета
Дата: 06/03, 13:35