Цончо Ганев: Започваме събиране на подписи за вот на недоверие


Дата: 21/03, 22:00

кадър: Нова Нюз

Подкрепяме справедливите искания на Радостин Василев. Сутринта имаше гласуване дали да има заседание на НС в петък. При него мнозинството, "Величие" и петима депутати от МЕЧ бяха против. Започваме да събираме подписи за вот на недоверие. Това каза зам.-председателят на НС от ПГ на "Възраждане" Цончо Ганев в студиото на "Денят на живо" по повод обявлението на председателя на НС, че ПГ на МЕЧ спира да съществува от 21 март, защото не разполага с необходимия минимален брой депутати - 10.

По думите му доц. Наталия Киселова изпълнява каквото кажат Пеевски и Борисов. "Възраждане" смята, че разпускането на МЕЧ е нередно и не бива да се случва. Подкрепяме тази партия, Киселова извърши неморално действие. Техните депутати са 9, но по-важното е, че днес е трябвало новите двама депутати да се закълнат. Само ние подкрепихме в петък да има заседание, за да могат те да встъпят в длъжност. Според закона Киселова е могла да изчака да мине днешното заседание и да не разпуска МЕЧ", заяви депутатът.

Според него през тази година 19 млн. лева ще бъдат изтеглени във формата на нов държавен дълг. "Отделно политиките, заложени в бюджета, ще съсипят семейния бизнес. Регистрацията по ДДС се връща на 100 000 лева посред годината - това е геноцид спрямо малкия бизнес. Замразяват се заплати и пенсии. Актуализацията на пенсиите всъщност е в пъти по-малка от реалната. Инфлацията е двуцифрена. Имаме пагубен бюджет. Влизането в еврозоната не бива да се приема като факт, всичко зависи от това дали хората ще наведат примиренчески глава и ще се съгласят на това", коментира Цончо Ганев. И допълни, че групата на "Величие" е подкрепила 2/3 от бюджета.

"Знаем, че няма да получим подписи за вота на недоверие от страна на Пеевски, защото той е част от управлението", смята Ганев.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 




Спонсорирани връзки.



Мъск удря компания с 1800 служители в България
Дата: 22/03, 13:56

Заделяйте всеки 100 лева от 1000
Дата: 22/03, 13:52

Арестуваха превантивно финансиста на Джорджеску за месец
Дата: 22/03, 13:47

Странно земетресение озадачи сеизмолозите
Дата: 22/03, 13:47

На 85 години Лили Иванова с огромна вест за България
Дата: 22/03, 13:44

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия