Пиксабей
Засилени проверки на територията на Национален парк "Пирин" съвместно с полицията за нерегламентирано каране на моторни шейни.
Въпреки реакцията на десетки сигнали през последния месец до задържане на нарушители не се е стигало, тъй като на място проверяващите попадат само на следи от моторните машини, съобщи БНТ.
От националния парк призовават туристите да продължават да подават сигнали и настояват държавата също да се намеси.
"Има проблем, че са минавали моторни шейни, но е много трудно самото идентифициране на тези водачи, тъй като моторните шейни нямат регистрационни номера, а и самите водачи са с каски и екипировка, което не позволява идентифицирането им", заяви Елена Топузова, началник отдел "Контрол и охрана" към НП "Пирин".
"Моторните шейни, АТВ-тата и УТВ-тата не подлежат на регистрация спрямо Закона за движение по пътищата. Много пъти сме инициирали такива промени в закона, но все още тези промени не са се случили", допълни Николина Ангелинина, главен експерт "Биоразнообразие" в НП "Пирин".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Орбан: Европа иска войната в Украйна да продължи
Дата: 23/01, 10:57
След катастрофата с директора на НП "Рила": Кръвната проба за алкохол е по-висока от полевия тест
Дата: 23/01, 10:53
Орлин Павлов участвал в първия голям хит на Графа, но не се позна в клипа на песента
Дата: 23/01, 10:47
Банкнотите от 20 и 50 евро са най-фалшифицирани
Дата: 23/01, 10:38
Районите във Варна без вода днес
Дата: 23/01, 10:36