45 години затвор поиска Прокуратурата на Специализирания съд в Хага за бившия президент на Косово - Хашим Тачи


Дата: 09/02, 23:30

снимка: Koch / MSC, Уикипедия

По 45 години затвор поиска Прокуратурата на Специализирания съд в Хага за бившия президент на Косово - Хашим Тачи, и още трима военни командири от Армията за освобождение на Косово.

Всички те отричат обвиненията за военнопрестъпления и престъпления срещу човечеството, по време на войната в Косово от 1998 до 1999 година.

Хашим Тачи, Якуп Красничи, Кадри Весели и Реджеп Селими бяха арестувани през 2020 година, припомня Бтв. 

След независимостта на бившата сръбска провинция Хашим Тачи, известен като „Змията“, по време на войната, беше премиер и президент на новата независима държава.

Четиримата и техните адвокати ще имат време до края на следващата седмица да представят аргументи в тяхна защита.

 

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Атанас Запрянов ще участва в срещата на министрите на отбраната на страните членки на НАТО
Дата: 12/02, 08:01

66-годишен мъж загина в пожар в русенско село
Дата: 12/02, 07:55

Пътен експерт: Пияните полицаи зад волана се прикриват
Дата: 12/02, 07:38

Интензивен трафик на ГКПП "Капитан Андреево" и "ГКПП Лесово"
Дата: 12/02, 07:37

Варненската общинска комисия "Младежки дейности и спорт" със заседание днес
Дата: 12/02, 07:28

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия