Снимка: Пиксабей
„Тази година ми се стори, че хората, които срещам по улицата, в магазините или в градския транспорт, имат по-тъжни физиономии. Това го обсъждахме с колеги и си казахме, че нещо започва да се случва и явно нещо трябва да направим на друго ниво. Разбира се – не само да чакаме политиците да се нагласят и да се сетят, че освен собственото си его има и други неща за справяне, а и че ние като гилдия да се опитаме да помогнем на хората в този план“. Това каза в предаването „Тази сутрин“ психологът Иван Игов.
„Отдавна съм разбрал, че социалните мрежи ни показват такива, каквито бихме искали да бъдем, а не такива, каквито сме. Не бива много да се разминаваме между това, което показваме, и това, което чувстваме, защото тогава се получава когнитивен дисонанс и започваме да се чудим кои сме ние. Нека бъдем такива, каквито сме – поне по празниците“, заяви психологът.
„Когато човек се движи напред, той има жизнен хоризонт, върху който се опитва да стъпи. Но нека в този жизнен хоризонт няма повече работа, повече амбиции – нека там да бъдат хубавите неща. Работя главно с деца и семейства. Когато при мен дойде дете, което има някакъв проблем, молбата към семейството е по-често да се събират, за да обсъждат какво ще направят заедно. Това е един от основните стимули на децата да бъдат добри“, обясни специалистът.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Везенков грабна приза MVP в дербито с Олимпия Милано
Дата: 27/12, 00:00
Извънредна среща на Щаба за защита при бедствия на община Тетевен
Дата: 26/12, 23:40
Студенти от Варна изобретиха „умна“ количка за пазар
Дата: 26/12, 23:30
С възстановено електрозахранване са много от засегнати от обилния сняг днес
Дата: 26/12, 23:20
Корабът "Св. св. Кирил и Методий" e на преход през пролива Дрейк
Дата: 26/12, 23:03