Служители на спрения дървопреработвателен завод в Търново готвят протест


Дата: 18/01, 20:56

Кадър БНТ

Служители на голямото дървопреработвателно предприятие, сочено като основен замърсител на въздуха във Велико Търново, се готвят да протестират утре.

Причината е принудителната административна мярка за спиране на половината от производството на завода, която в края на седмицата наложи Регионалната екоинспекция, посочва БНТ.

24 часа след връчването на заповедта от компанията са представили план на РИОСВ за безопасно спиране на производството, в който са посочили, че за изпълнението му ще са им необходими поне 58 дни.

От екоинспекцията излязоха с официална позиция, в която се казва, че със съдействието на органите на МВР, предприемат незабавни действия за спиране на производствения процес - спиране на дейността на линията за производство на ПДЧ плоскости, включително на съпътстващите съоръжения.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Близо 3 млн. лева ще излезе уличното осветление във варненския квартал „Чайка“
Дата: 06/03, 16:30

Литва: Русия ще е готова за война с НАТО до 6 години, с още по-модерна и голяма армия
Дата: 06/03, 16:19

Европейският прокурор от България е подала сигнал за натиск и заплахи заради „Чирен“
Дата: 06/03, 16:112 Коментара

Козметика за бебе: какво трябва да знае всеки родител
Дата: 06/03, 16:10

Вкусът на Гърция – чист зехтин директно от производител
Дата: 06/03, 16:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия