Румънски замъци превземат Балчик


Дата: 06/01, 11:02

Булфото

С разнообразен и много богат културен календар Двореца – Балчик прекрачи в първата година на второто си столетие.

След като през 2024 г., когато чества своята 100-годишнина, лятната обител на кралица Мария бе домакин на повече от 140 културни и специални събития, маратонът от фестивали, пленери, концерти, сценични постановки, изложби продължава и през 2025-а. При това с още по-богата международна програма и нови уникални изложби, пише brat-bg.com.

Два замъка – приказният Пелеш и Бран, по-популярен като замъка на Дракула, се очаква да гостуват през настоящата година в Двореца с изложби, включващи оригинални артефакти от техните музейни експозиции. Изложбата от Пелеш ще бъде представена през месец май, а периодът, в който гостите на архитектурно-парковия комплекс ще могат да разгледат вещите от Бран, ще стане ясен съвсем скоро, след подписването на договора между българската и румънската музейни институции.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Интер и Арсенал играят при 1:2 за ШЛ
Дата: 20/01, 23:20

Станка Златева: Трябва да възродим борбата в България
Дата: 20/01, 23:101 Коментар

Специалният пратеник на САЩ Стив Уиткоф: "Много положителна среща в Давос"
Дата: 20/01, 23:001 Коментар

Реал Мадрид 2:0 Монако с два гола на Мбапе
Дата: 20/01, 22:50

Нова тежка катастрофа във Варна тази вечер
Дата: 20/01, 22:40

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия