Булфото
Един човек е загинал и един е пострадал при пожари през изминалото денонощие, съобщиха на сайта си от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението” (ГДПБЗН). В страната са потушени общо 69 пожара.
При пожар в къща в село Болярино е открито тялото на 88 – годишен мъж. Унищожена е и къщата, а причината за възникване на пожара е в процес на установяване.
Пострадала е и жена на 80 години при пожар в апартамент във Варна. Причината за инцидента е неизправност в ел. инсталацията на климатично тяло.
Пожарните екипи са реагирали общо на 120 сигнала за произшествия в страната.
С материални щети са възникнали 18 пожара, от които седем в жилищни сгради. Без нанесени материални щети са 51 пожара.
Извършени са 42 спасителни дейности и помощни операции. От тях две са били при катастрофи, а 38 при оказване на техническа помощ, предава БТА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
21 са пострадали при катастрофи в страната през изминалите 24 часа
Дата: 20/04, 08:58
Данните към 8 ч. за област Варна: 45,2% подкрепа за ПБ, втори са ГЕРБ-СДС
Дата: 20/04, 08:47
От 20 април БНБ пуска сребърна монета за 150 години от Априлското въстание
Дата: 20/04, 08:41
Външно: Изборният ден зад граница приключи днес в 6:00 часа българско време
Дата: 20/04, 08:33