Снимка: Булфото
Очаква се днес Районният съд в Свищов да гледа мерките за неотклонение на двамата задържани за насилие над животни в село Царевец. В момента мъжът и жената са в ареста за срок до 72 часа. Прокуратурата настоява за постоянното им задържане.
Срещу Детелин Аврамов и Анита Вачкова са повдигнати обвинения за убийство на животни по особено мъчителен начин, както и за разпространение на порнографски материали, посочва БНТ. Те са се занимавали с престъпната дейност повече от 10 години.
При ареста са открити множество уреди за мъчения, иззети са и над 80 клипа, предназначени за продажба в интернет. Аврамов и Вачкова бяха задържани при акция на ГДБОП, Главна дирекция “Национална полиция” и прокуратурата след сигнал на организация за защита на животните "Кажи".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Осем души са ранени при катастрофи през изминалото денонощие
Дата: 05/02, 09:21
Верижна катастрофа около ХЕИ във Варна временно затрудни движението
Дата: 05/02, 09:18
Свлечена земна маса затруднява движението по пътя София - Кулата
Дата: 05/02, 09:01
Безплатен куклен театър във Варна носи смях и поука с „Лакома мецана”
Дата: 05/02, 09:00
Главният редактор на OFFNews: Ивайло Калушев е легендарен пещерняк, лидер и учител
Дата: 05/02, 08:46