снимка: МВР
ГДБОП разкри престъпна група, отвлякла бизнесмен. Той бил държан няколко дни в плен, като през това време бил принуждаван да прехвърли фирмата си. След като групата постигнала целта си, мъжът бил освободен, съобщиха от Министерство на вътрешните работи.
Работата на антимафиотите започнала по досъдебно производство за рекет по чл. 214 от НК. Планираната специализирана полицейска операция е реализирана на територията на градовете София, Благоевград, Пловдив и Враца. В хода ѝ са претърсени осем имота. Иззети са мобилни телефони, устройства за сканиране и засичане на радиочестоти и документи, които имат отношение към воденото разследване.
Задържани са шестима мъже. На всички установени членове на престъпната група са повдигнати различни обвинения - за отвличане, противозаконно лишаване от свобода, закана за убийство, телесна повреда и изнудване.
Полицейските действия са проведени под надзора на Софийската градска прокуратура.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Божидар Саръбоюков се класира за финала на Диамантената лига в Брюксел
Дата: 22/08, 15:54
Медведев: Русия се справя с колосалния натиск и се движи към победа
Дата: 22/08, 15:502 Коментара
Искат учебната година да почне по-рано
Дата: 22/08, 15:28
Благодарение на бърз сигнал бяха спасени 200 дка гора при пожар край язовир „Ястребино“
Дата: 22/08, 15:28