кадър: Гугъл мапс
Общински съвет одобри отпускането на сумата до 45 хил. лева за обезопасяване и облагородяване на дворно пространство към сграда на ул. „Петко Стайнов“, в която се помещават ученици от ОУ „Иван Вазов“.
Школото няма собствена учебна база и в момента част от възпитаниците му са настанени на 4-ти етаж в сградата на Центъра за специална образователна подкрепа.
Според родителите средата около зданието създава рискове при придвижването на децата им. Има стърчащи железа и кабели, пише "Морето". На учениците се налага да преминават през място, в което влизат автомобили. Освен това самият двор не е заграден, изхвърлят се отпадъци, живеят клошари на място, разказа скоро на заседание на комисията по образование загрижен баща.
Предвижда се част от средствата да бъдат използвани за асфалтиране на около 400 квадратни метра площадка от двора и обновяване на зелените площи.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Благой Георгиев в Дубай: На 50 метра от нас избухна бомба, не са окей нещата
Дата: 01/03, 10:35
ПСС: Добри са условията за туризъм в планините, но бъдете внимателни!
Дата: 01/03, 10:32
Био ферма "Стара Планина" предлага 100% пресни домашни яйца от кокошки, свободно отглеждани на открито
Дата: 01/03, 10:20
ВМРО ще подкрепи Румен Радев на предстоящите избори
Дата: 01/03, 10:15
Нови пет самолета цистерни кацат на летището в София
Дата: 01/03, 10:10