Пиксабей
КЗП санкционира търговец по повод фалшиво намаление в периода на активното предпразнично пазаруване. Комисията е глобила фирма, която опитала да заблуждава потребителите. Обявено е намаление с „до -70%“, но при проверка инспекторите са открили нито една стока намалена с такъв висок процент, предаде Нова.
Съобщението за спад на цените “Sale do 70%” е направено по начин, който да грабне вниманието на преминаващите покрай магазина. Оказало се е налично и вътре, където са изложени намалени стоки, но нито една със 70%. Обявявайки висок процент намаление, търговецът желае да привлече потребителите да посетят магазина и да закупят от стоките му, разчитайки, че ще харесат и изберат такава с по-нисък процент намаление.
Председателя на КЗП Мария Филипова призовава всеки потребител, който, привлечен от съобщение на търговец, е бил заблуден по някакъв начин, да подаде сигнал до Комисията.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 07/05, 05:50
Спортът по телевизията в четвъртък 7 май
Дата: 07/05, 05:00
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 07/05, 04:40
Хороскоп за четвъртък: Телец - ангажименти; Рак - спокойствие; Везни - кратко пътуване; Скорпион - проблеми; Водолей - внимание
Дата: 07/05, 04:30
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 04:00