Снимка: Petel.bg
За проблем с отоплението в детска градина „Детско градче“ във Варна алармираха читатели на Петел.бг. От дни децата не посещават градина, защото парното не работи, а алтернативно отопление няма, казват те.
"Аварията на топлоподаването в детска градина „Детско градче“ е отстранена и към момента се правят проби на готовността на отоплителната система. Родителите ще бъдат уведомени по-късно тази вечер относно възстановяването на учебния процес в детската градина." Това отговориха за Петел.бг от дирекция „Образование и младежки дейности“ към Община Варна.
"По данни на директора на детското заведение Албена Василева, аварията на топлоподаването е възникнала в четвъртък, 15 януари, около 17:00 ч. От „Веолия енерджи“ ЕАД са уведомили ръководството на детската градина, че става въпрос за сериозен проблем и че се работи по отстраняването му. Веднага след получаване на информацията директорът е информирал родителите чрез създадените вайбър групи и е поддържал постоянна връзка с ръководството на „Веолия енерджи“ ЕАД, с цел своевременно проследяване на развитието на ситуацията.
Детската градина „Детско градче“ е с общо девет групи. Посещаемостта в дните след аварията е била 26 деца, а днес – 20 деца. Паралелно с предприетите временни решения, от „Веолия енерджи“ ЕАД са монтирали котел, работещ на пелети, който осигурява подгряване и не допуска изстиване на помещенията", се казва още в писмото.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Одобриха близо 84 хиляди евро за събития по програмата за туризма във Варна
Дата: 22/01, 12:44
Пожар в стара сграда на горското стопанство в Кресна
Дата: 22/01, 12:39
МОН не предвижда удължаване на междусрочната ваканция
Дата: 22/01, 12:37
Външно към пътуващите: От 25 до 30 януари жп трафика в Белгия ще бъде прекъснат поради протест
Дата: 22/01, 12:26
Кауфланд: Спукана от замръзване тръба е причинила падането на тавана на паркинга във Варна, мястото е обезопасено
Дата: 22/01, 12:14