Кадър X
Новостроящ се небостъргач е рухнал в тайландската столица Банкок в резултат на силното земетресение с магнитуд 7,7, което по-рано днес беше регистрирано с епицентър в съседна Мианма, предаде Асошиейтед прес, като се позова на тайландската полиция.
Кадри в социалните мрежи показват многоетажна строяща се сграда с кран над нея, които рухват насред облак прах, докато минувачи крещят и бягат панически.
Рухналата сграда е била на 30 етажа. Според полицията на обекта е имало 43 работници, които сега са под отломките, предадоха световните агенции. Службите за спешна помощ са започнали спасително-издирвателни операции, съобщава БТА. Сградата се е намирала близо до популярния пазар Чатучак в Банкок.
Трусът с магнитуд 7,7 и последвалите го силни вторични трусове разтърсиха центъра на Мианма, но бяха усетени в много райони на Тайланд и в Китай, обобщават световните агенции.
Според данни на Американския геоложки институт земетресението е станало на 16 километра северозападно от град Сагайнг, около 14,20 ч. местно време (6,20 ч. по Гринуич).
В столицата на Мианма - Найпидо, пътищата са се деформирали в резултат на земетресението. Има и разрушения в жилищни сгради и манастири, казват репортери на Франс прес.
В Банкок земетресението предизвика паника и бяха евакуирани офиси и магазини. Частично беше преустановено и движението на метрото.
Тайландското правителство се събра на спешно заседание заради земетресението.
Според Китайската сеизмологична агенция трусове са били усетени и в югозападната китайска провинция Юнан, а първоначалното земетресение в Мианма е било с магнитуд 7,9.
Земетресенията са относително чести в Мианма, където шест силни труса бяха с магнитуд от или над 7 в периода 1930-1956 г. близо до разлома на Сагайнг, който прекосява страната от север на юг.
През 2016 г. трус с магнитуд 6,8 разтърси древната столица Баган, в Централна Мианма, като тогава имаше три жертви в резултат на рухването на стени на храм. През ноември 2012 г. земетресение с магнитуд 6,8 разлюля централната част на страната и загинаха 28 души, а стотици бяха ранени.
Лошите конструкции на сградите, недостигът на здравни грижи в селските райони, анархичното урбанистично развитие превърнаха градовете в Мианма в особено уязвими в случай на природни бедствия, отбелязва Франс прес.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
От 2 април на край на свободното пътуване на българи във Великобритания
Дата: 31/03, 10:38
Българският икономически тигър изсмуква хората от бедния Северозапад
Дата: 31/03, 10:34
Момичетата на СКТМ "Комфорт" се окичиха със злато
Дата: 31/03, 10:33
В „Преди обед” минаха границата на покварата
Дата: 31/03, 10:32
Мъж стреля с пушка след скандал в Хасковско
Дата: 31/03, 10:30