Осъвременяването на пенсиите остава по Швейцарското правило


Дата: 19/02, 16:43

Булфото

Служебният министър на труда и социалната политика Хасан Адемов предупреди, че ще бъде безкомпромисен към всички опити социалната система да бъде използвана като инструмент за влияние върху вота на гражданите в предстоящите предсрочни парламентарни избори.

Той подчерта, че осъвременяването на пенсиите от първи юли тази година ще е по Швейцарското правило, въпреки че няма приет бюджет и се работи с удължителен. Законодателството дава гаранции, каза новият министър:

"Включително и Законът за публичните финанси, в чл. 87, има гаранции за това българските пенсионери да получат това, което е записано в Кодекса за социално осигуряване - а там е казано, че от 1 юли пенсиите, отпуснати до края на предходната година, се осъвременяват по т.нар. Швейцарско правило", предаде БНР.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Медведев: Враговете на Русия знаят - оръжията, които притежаваме ние, няма нито една армия в света
Дата: 19/02, 20:49

Ергенът Стоян получи отказ от Михаела и полетя с друга в небето
Дата: 19/02, 20:47

Предупредиха жителите на Елхово за опасно покачване на нивото на река Тунджа
Дата: 19/02, 20:42

Варна стартира за първи път рекламни кампании с водещи германски туроператори за сезон Лято 2026
Дата: 19/02, 20:33

Ливанска телевизия забърка "Петрохан" с убийството на лидера на "Хизбула"
Дата: 19/02, 20:301 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия