Заради пожара във вагон по Нова година: Заплаха дебне служители на БДЖ


Дата: 15/01, 10:32

Булфото

Ако се установи небрежност от страна на служители на БДЖ във връзка с инцидента на Централна гара в София, в навечерието на Нова година, може да се стигне и до търсене на отговорност или освобождаване от длъжност на отговорните лица. Това става ясно от писмен отговор на министъра на транспорта Красимира Стоянова на въпрос от народен представител, публикуван на страницата на парламента, предаде БНТ.

На 31 декември миналата година, четирима души загинаха при пожар във вагон на Централна гара в София, а други двама пострадаха. Те са бездомници, които са се качили във вагона през нощта и са предизвикали пожара.

В момента се изясняват причините и обстоятелствата, довели до трагичния инцидент, уточнява министър Стоянова.

"В случай, че се установи проявена небрежност или бездействие от служители или представители на ръководството на БДЖ, ще бъдат предприети и действия по търсене на отговорност или освобождаване от длъжност на отговорните лица", се посочва в отговора й.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Лора Караджова след третото раждане: Обещах на феновете да се върна към музиката
Дата: 21/01, 10:42

Кирил Петков: Стига сте хвалили Орбан с фалшиви опорки. Унгария е последна в ЕС по индивидуално потребление. Даже България я изпреварва
Дата: 21/01, 10:41

Сиромахов: Ако човек ходи навсякъде с анцуг, това не означава непременно, че е спортист. Може и да е българин
Дата: 21/01, 10:34

Във Варна заловиха мъж с наркотици, обявен за издирване
Дата: 21/01, 10:32

Водещите на „Преди обед” се подиграха с Венета Райкова заради твърдение за магии
Дата: 21/01, 10:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия