Снимка: Булфото
Политическото статукво реши да ограничи възможностите на сънародниците ни зад граница да гласуват. Това е поредна стъпка в неговите опити да запази властта си като ограничи демократичните права. Това написа Румен Радев във фейсбук страницата си във връзка с приетите вчера от парламента промени в Изборния кодекс.
"Решението на парламента разобличава и всяка претенция, че се опитва да съхрани и развива връзките и чувството за общност с българите в чужбина. Но идват избори. От нас зависи да си върнем правата. Да защитим демокрацията. И заедно ще го направим", пише още той.
Припомняме, че депутатите приеха на второ четене промяна в Изборния кодекс, според която в държавите, които не са членки на Европейския съюз, могат да се образуват до 20 избирателни секции извън българските дипломатически и консулски представителства в съответната страна.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Новият шеф на БСП: Радев не ни е търсил, не вярвам и да го направи
Дата: 08/02, 19:20
Ботьо Ботев: Необичайната ситуация е, че заличаваш следите вътре, а отвън оставаш труповете на показ
Дата: 08/02, 19:171 Коментар
Тервел Замфиров след медала в Кортина: Чувствам се благословен
Дата: 08/02, 19:12
Пратиха български шофьор зад решетките в Гърция
Дата: 08/02, 19:12
Черно море привлече четирима таланти на Спартак
Дата: 08/02, 19:08