Изгубихме от Норвегия в квалификация за ЕвроБаскет 2029


Дата: 27/02, 23:20

Снимка Пиксабей

Мъжкият национален отбор по баскетбол на България загуби с 67-76 от Норвегия като гост във втората си среща от предварителните квалификации за ЕвроБаскет 2029. След 10 минути игра в Хьонефос "лъвовете" изоставаха с 16-29, а на почивката пасивът им бе 13 точки (33-46). В заключителната четвърт двата отбора влязоха при резултат 62-47 в полза на домакините, които не позволиха изненада до края.

Така България е на второ място в групата с една победа и една загуба в сметката си, а Норвегия е лидер в класирането с две победи.В стартовата петица на "лъвовете" попаднаха Бост, Стоименов, Минчев, Чернокожев и Васов, предаде Спортал. 

Най-резултатен за "трикольорите" бе Димитър Димитров с 12 точки, 11 наниза Павлин Иванов, с 9 се разписа Йордан Минчев, а с 8 остана Александър Стоименов.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Калин Стоянов: Чистката в МВР няма да остане без последствия
Дата: 01/03, 22:00

Бившият президент на Иран Махмуд Ахмадинеджад загина при въздушен удар в Техеран
Дата: 01/03, 21:56

Феновете на Черно море се простиха с Георги Велинов
Дата: 01/03, 21:46

Тръмп: Новото ръководство на Иран иска да преговаряме, трябваше да го направят по-рано
Дата: 01/03, 21:45

Ники Кънчев: Още едно червено сърце спря да бие
Дата: 01/03, 21:25

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия