кадър БНТ
редактор Веселин Златков
Видеонаблюдението е събиране на лични данни и трябва да има ясна и легитимна причина за него. То е допустимо само по регламент, това заяви по БНТ адвокат Вили Костадинова.
Тя беше категорична, че засегнатите от заснемането и публикуването на интимни процедури в козметични салони и гинекологични кабинети могат да търсят правата си по съдебен път, независимо дали случаите са определени като престъпление или не.
Адвокатът подчерта също, че в случая със снимането в лекарски кабинети, случаите са още по-тежко и може да се търси по-голямо обезщетение. Там става въпрос не само са събиране на лични данни, но и за лична здравна информация. Освен това лекарската тайна е нарушена, подчерта юристът.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Бившият шеф на ДАНС Цветлин Йовчев за случая "Петрохан": Имаше грешка в информационната кампания още от ден първи
Дата: 17/02, 05:00
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 17/02, 04:50
Дъждът обръща на сняг на много места във вторник
Дата: 17/02, 04:00
Строители, архитекти и инженери премериха майсторство във винопроизводството
Дата: 17/02, 03:40
Рекордните 66,4 млн. евро достигна износът от български компании с Lidl за 2025 г.
Дата: 17/02, 03:40