Кадър Ютуб
Втори случай на стрелба в училище разтърси Турция. След вчерашното въоръжено нападение в град Шанлъурфа, при което беше атакувано учебно заведение, днес това се случи в Кахраманмараш, предаде БТА.
По първоначална информация въоръжено нападение е извършено в средно училище.
Обществената телевизия ТРТ "Хабер" съобщава за множество ранени, като към момента точният им брой и състоянието им не са официално потвърдени. Областният управител съобщи за четирима загинали.
Ученик от прогимназия е открил стрелба в училище в югоизточната турска провинция Кахраманмараш, съобщи областният управител Мукеррем Юнлюер пред журналисти. Юнлюер уточни, че сред загиналите има учител и добави, че извършителят е ученик, който е използвал оръжията на баща си, скрити в раница, за да извърши нападението. По думите на Юнлюер стрелецът също е загинал.
Междувременно стана ясно, че министърът на образованието на Турция Юсуф Текин е отпътувал към мястото. След разпространението на новината, десетки родители са се отправили към училището, за да потърсят информация за децата си.
Районът е блокиран, като силите за сигурност са предприели засилени мерки.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Григор Димитров падна с още 2 места в класацията
Дата: 20/04, 11:43
Последни данни от ЦИК: Борисов е втори
Дата: 20/04, 11:38
Експерт: Гумите са най-важни за безопасността на пътя
Дата: 20/04, 11:37
Владо Николов с тотален триумф в Пловдив: 54 % и 12 хиляди преференции
Дата: 20/04, 11:31
Ивет Горанова спечели 46,6 % в Ловеч
Дата: 20/04, 11:23