снимка Булфото
Над 30 членове на мотоклуб "Вокил" и техни съмишленици участваха в акция по кръводаряване в Районния център по трансфузионна хематология във Варна. Акцията се организира от мотористите за осма поредна година, предаде БНР.
От Кръвния център благодариха, тъй като винаги имат нужда от нови кръводарители, особено дефицитни са А и В положителни групи, както и тези с отрицателен резус фактор
Председателят на мотоклуб "Вокил" Никола Димитров и съмишлениците му Атанас Йовчев и Галин Димов споделиха мотивите си за акцията:
"Не го правим за нас. Гледаме да сме от помощ на обществото. Много хора пострадаха и уви, сещат се за този тип дейност едва когато им потрябва кръв. Ние го правим всяка година".
Кръв трябва да се дава, защото всеки има нужда, и когато трябва, трябва да има банки. Давам кръв за 16-и път. След това се чувстваме прекрасно. Даже това според мен, е задължително".
"Повече кръводарители трябва да има, защото има много хора в нужда и не трябва хората да чакат в последния момент - или на някой техен роднина да се случи, или на тях, за да го направят. По този начин ще има достатъчно кръв и за деца, които имат нужда и трябва да им се помага".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Интер и Арсенал играят при 1:2 за ШЛ
Дата: 20/01, 23:20
Станка Златева: Трябва да възродим борбата в България
Дата: 20/01, 23:101 Коментар
Специалният пратеник на САЩ Стив Уиткоф: "Много положителна среща в Давос"
Дата: 20/01, 23:001 Коментар
Реал Мадрид 2:0 Монако с два гола на Мбапе
Дата: 20/01, 22:50
Нова тежка катастрофа във Варна тази вечер
Дата: 20/01, 22:40