Министерство на икономиката: Язовирите в страната са с достатъчен свободен обем и под постоянен контрол


Дата: 21/02, 14:56

Булфото

Във връзка с усложнената метеорологична обстановка и прогнозираните от НИМХ значителни валежи от дъжд и сняг, по информация на областните и общинските администрации, голяма част от язовирите разполагат със свободни обеми, а преливащите язовири се изпускат контролирано. Това съобщават от пресцентъра на Министерство на икономиката и индустрията.

Техническото и експлоатационното състояние на язовирите се следи както от собствениците и операторите – НЕК ЕАД, „Напоителни системи“ ЕАД, „Земинвест“ ЕАД и ДП УСЯ, така и от областните управители, кметовете, ГД ПБЗН и служителите на ДАМТН. При необходимост се извършват проверки на място за осигурените от собствениците мерки за недопускане на аварийни ситуации с язовирните стени и съоръженията към тях и за безопасната им експлоатация.

Във всички опасни точки има екипи на място, които следят ситуацията. Поддържа се и постоянна връзка с Националния оперативен център, като към момента няма постъпили сигнали за аварийни ситуации с язовирните стени и съоръженията към тях на територията на страната.

 

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Зеленски: Путин вече е започнал Третата световна война
Дата: 23/02, 10:06

Кола пламна на магистрала "Тракия"
Дата: 23/02, 10:02

Криминален психолог: Категорично мога да заявя, че става въпрос за три убийства и три самоубийства
Дата: 23/02, 09:57

Задържаха ало измамник с 12 хиляди евро на границата с Румъния, парите са върнати на 80-годишна жена
Дата: 23/02, 09:481 Коментар

Андрей Янкулов: Членовете на ВСС да предложат следващия и.ф. главен прокурор
Дата: 23/02, 09:09

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия