Проф. Ива Христова каза защо няма ваксина срещу метапневмовируса


Дата: 10/01, 20:23

кадър bTV

редактор Веселин Златков

Срещу метапневмовируса няма ваксина, защото не е нещо сериозно, това заяви по bTV директорът на националния институт по заразни и паразитни болести проф. д-р Ива Христова. Тя добави, че няма и бърз тест, защото вирусът е рядък. По тази причина личните лекари не могат да го диференцират, обясни тя.

Проф. Христова каза, че институтът изследва вируса от години и има по 20-30 случая на година.

Тя подчерта, че метапневмовируса се предава и от повърхности, затова трябва да си мием по-качествено ръцете и да не си пипаме устата и носа.

Грипните вируси доминират през този сезон, добави специалистката и допълни, че като цяло са по-малко от миналата година. Тя добави, че в момента заболеваемостта от грип е 100 на 100 000 души и в очаквания пик ще стигне до 180 на 100 000.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Мъж загина при пожар в дома си край Сомлян
Дата: 01/03, 05:00

Предупреждение за мъгли и слани в неделя
Дата: 01/03, 04:00

Био ферма "Стара Планина" предлага 100% пресни домашни яйца от кокошки, свободно отглеждани на открито
Дата: 01/03, 03:50

На 1 март рожден ден има Ути Бъчваров
Дата: 01/03, 03:00

Съобщиха за жертва при "инцидента" на международното летище „Зайед“ в Абу Даби
Дата: 01/03, 02:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия