снимка: Агенция "Митници"
Митническите служители от отдел „Борба с наркотрафика“ в ТД Митница София установиха 7 кг кокаин в куфарите на пътничка на столичното летище „Васил Левски“.
Случаят е от 21 март, когато митническите служители са селектирали за проверка багажа на гражданка на Република Перу, пътуваща по маршрут Сао Паулу – Истанбул – София, съобщиха от Агенция "Митници". В хода на контролните действия е било установено, че в страничните рамки на двата куфара на пътничката е импрегнирано високорисково наркотично вещество - кокаин. Общото бруто тегло на страничните рамки, в които е укрито наркотичното вещество, е 7.029 кг. Стойността му по тарифите на съдебното производство е около 2 милиона лева.
Проверката е извършена съвместно със служители от „Гранична полиция“ при РДГП Аерогари като част от съвместните усилия на Агенция „Митници“ и ГД „Гранична полиция“ за засилване на контрола на външните ни граници.
Наркотичното вещество е задържано. Образувано е досъдебно производство по описа на ТД- Митница София. С постановление на наблюдаващия прокурор обвиняемата беше задържана за срок до 72 часа, в рамките на които прокурорът поиска от съда да вземе спрямо нея най-тежката мярка за неотклонение.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Зафиров: Вотът на недоверие е буря в чаша вода
Дата: 29/03, 12:06
В Стара Загора откриха заключен в гараж възрастен мъж, по-късно е починал в болница
Дата: 29/03, 11:54
Обявиха кои са загиналите в тежката катастрофа край Пазарджик
Дата: 29/03, 11:41
Subaru BRZ: последният мохикан се намира във Варна!
Дата: 29/03, 11:40
Оставиха в ареста бившите кметове на Кочани
Дата: 29/03, 11:30