Снимка Пиксабей
Двама души загинаха, а 66 бяха ранени днес при експлозия в завод за стомана в северната част на Китай, съобщи агенция Синхуа, цитирани от Дарик.
Експлозията е станала следобед във завод на компания "Баоган Юнайтед Стийл" в град Баотоу, в автономния район Вътрешна Монголия.
"В 5:30 ч. днес местните органи за управление на извънредни ситуации и пожарна служба съобщиха за двама загинали и петима души в неизвестност", уточни Синхуа и отбеляза, че трима от ранените са в тежко състояние.
Снимки, публикувани в социалните мрежи, показаха срутени тавани и други разрушения в завода, над който се издигат огромни облаци дим, а също изпратени на мястото пожарни коли.
Хора, живеещи на няколко километра от завода, съобщиха, че експлозията е разтърсила домовете и е пръснала стъклата на прозорците им.
Причината за взрива се разследва.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Във Варна виртуалните посещения в библиотеката вече са повече от физическите
Дата: 27/01, 08:51
Земетресение от 5.8 по Рихтер е регистрирано на остров Ява
Дата: 27/01, 08:46
3 години след като е закрил партидата си за вода Люси Иларионов е осъден за неплатена сметка
Дата: 27/01, 08:44
Експерт: Потребителите дават най-тежките санкции на нарушителите
Дата: 27/01, 08:39
Нова мощна буря вилнее над Британските острови
Дата: 27/01, 08:33