Снимка Пиксабей
Хванаха в крачка недобросъвестни търговци в столицата.
Проверка на инспектори от Националната агенция по приходите (НАП) установи завишаване на цените на заведение на терминал 2 на летище „Васил Левски“. Анна Митова, директор на дирекция "Комуникация" в приходната агенция, обясни, че проверката е извършена по сигнал.
Става въпрос за кафе продукт, за който в сигнала се твърди, че преди 2 седмици е закупен за 5,50 лева, а сега цената му е 6,10 лева или 3,12 евро. Проверката на инспекторите потвърди цената, посочена в сигнала, каза тя.
НАП и КЗП глобяват: 15 от 80 проверени паркинги - с двойни цени
В този случай представителите на НАП изискват документи от търговския обект за цените преди 1 януари, за да установят дали повишението на цената е икономически обосновано. Търговецът има пет работни дни, за да предостави документите, припомни Митова.
Тя добави, че от началото на година до 8 януари проверките, извършени от НАП и от Комисията за защита на потребителите, са 1000. От 1 януари НАП е издала 11 наказателни постановления на стойност 60 000 лева, които са връчени, като общата сума от октомври досега по наказателните постановления е за близо 100 000 евро, пише novini.bg.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Тръмп постави ултиматум на Куба
Дата: 11/01, 16:031 Коментар
Водещ турски експерт по репродуктивно здраве консултира безплатно български пациенти във Варна
Дата: 11/01, 16:00
Луксозни златни бижута от Victoria-Gold.com – стил, качество и стойност във времето
Дата: 11/01, 16:00
Камион се удари в мост и разби арматурата
Дата: 11/01, 15:51
НАП: Глобата за нарушения в някои бизнеси може да достигне 200 000 лева
Дата: 11/01, 15:44