Земетресения разтърсиха Невада


01/05/2026, 14:30

Снимка Пиксабей

Разлюля се земята в американски щат.

Поредица от земетресения разтърси западната част на щата Невада в петък сутринта. Най-малко четири труса са били с епицентър на около 10 мили югоизточно от Силвър Спрингс, като най-силният е бил с магнитуд 4,9 и е регистриран малко след 1:00 ч. местно време, съобщи FOX.

Геоложката служба на САЩ е отчела още поне три земетресения в същия район в рамките на 24 часа, включително трус с магнитуд 4,1, станал малко след 21:00 ч. в четвъртък вечерта.

Земетресенията са усетени и в градовете Рино и Карсън Сити. Местните власти в окръг Лион съобщават, че засега няма данни за щети или пострадали, но проверките продължават.

Това са поредните земетресения, които разтърсват Невада през последните дни. Регистрирани бяха редица трусове, включително с магнитуд 4,4 край Аламо, усетен и в Лас Вегас в сряда сутринта, пише nova.bg.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Катастрофа край Разлог с трима пострадали
Дата: 02/05, 08:00

Папа Лъв Четиринадесети назначи бивш бездомен мигрант за епископ в САЩ
Дата: 02/05, 07:54

По нареждане на Тръмп САЩ изтеглят 5 хиляди войници от Германия
Дата: 02/05, 07:43

Без вода днес във Варна и региона
Дата: 02/05, 07:35

Три мъртви делфина са открити на брега край Аспаруховия парк
Дата: 02/05, 07:26

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия