Снимка: Пиксабей
По внесени обвинителни актове на прокурор при Софийската районна прокуратура са осъдени на затвор двама мъже – на 48 и на 38 години, за кражба на 830 метра електрически кабел. Това съобщиха от пресцентъра на прокуратурата.
На 9 януари 2024 г. за времето от около 2:50 до около 3:20 ч., от двор на обект на доставчик на телекомуникационни услуги в София, обвиняемите Т.Й. и Т.Г. са откраднали 830 метра електрически кабел на стойност 26 882,04 лева. Те са срязали част от оградата, след като взели кабела, го качили в товарен автомобил и напуснали мястото. Преди това Т.Г. отнел противозаконно от неохраняем паркинг в София товарния автомобил, допълниха от прокуратурата.
Двамата мъже са извършили престъпленията в условията на опасен рецидив, тъй като са осъждани на „лишаване от свобода“ за идентични деяния. В хода на разследването са направени експертизи и са разпитани свидетели. Досъдебното производство е приключило с внасяне на обвинителни актове спрямо двамата в съда, предаде БТА.
Състави на Софийския районен съд признаха извършителите за виновни по повдигнатите им обвинения. На Т.Й. е наложено наказание „лишаване от свобода“ за срок от две години, което той следва да изтърпи ефективно при първоначален строг режим. На Т.Г. е наложено наказание „лишаване от свобода“ за срок от две години и шест месеца, което той също следва да се изтърпи ефективно при първоначален строг режим.
Присъдите подлежат на обжалване пред Софийския градски съд.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Психолог по БТВ: Организацията на Калушев е нещо като островът на Епстийн
Дата: 09/02, 20:18
Бащата на 15-годишния Александър: Не съм си променил мнението за Калушев
Дата: 09/02, 20:10
Мъжът, открил кемпера с три тела: На шофьорското място нямаше никого
Дата: 09/02, 19:471 Коментар
Високи вълни отложиха слизането от НИК на българската база
Дата: 09/02, 19:39
ХК „Локомотив“ (Варна) вдигна Купата при юношите до 14 години
Дата: 09/02, 19:23