Кадър Личен архив
Донка Илиева е само на 27 години и е самотна майка на едно дете. Нейният живот никога не е бил лесен. От 7 години живее с постоянна болка и страх заради проблеми с левия бъбрек. През няколко месеца преминава през поставяне на стентове и нефростоми, бори се с бактериални инфекции, болници и безкрайни процедури. Свикнала е с болката, но никога не се отказва, защото трябва да е силна за детето си, предаде Актуално.
За съжаление през м. май тази година животът ѝ се срива, когато чува думите: рак на маточната шийка. Следват тежки месеци. Претърпява голяма операция в Майчин дом, при която е установено напреднало заболяване с разсейки в лимфните възли. Само месец по-късно се налагат още две операции в болница Токуда. Организмът на младата жена е изтощен, а болката постоянна. Освен рака тя живее и със забравен стенд в бъбрека, който допълнително усложнява състоянието ѝ и води до нови инфекции и риск за живота ѝ.
След много консултации и безсънни нощи семейството взима най-трудното решение – да потърси лечение в Турция, защото в България възможностите са изчерпани. На 1 декември Донка постъпва за лечение. До момента е преминала през две тежки терапии, но това е само началото. Предстоят ми още лечения, изследвания и дълъг път на борба.
Финансово тази битка е непосилна за Донка и нейното семейство, затова днес тя протяга ръка за помощ
Може да помогнете в линка https://pavelandreev.org/bg/campaign/spasi-jivota-na-donka
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Между 6 и 8% от туристите посещават варненските музеи
Дата: 23/01, 11:011 Коментар
Орбан: Европа иска войната в Украйна да продължи
Дата: 23/01, 10:571 Коментар
След катастрофата с директора на НП "Рила": Кръвната проба за алкохол е по-висока от полевия тест
Дата: 23/01, 10:53
Орлин Павлов участвал в първия голям хит на Графа, но не се позна в клипа на песента
Дата: 23/01, 10:47
Банкнотите от 20 и 50 евро са най-фалшифицирани
Дата: 23/01, 10:38