Цветлин Йовчев: Дори премиер да нареди арест, полицаите трябва да откажат


Дата: 10/01, 19:14

кадър: bTV

По закон дори прекият началник на разследващи полицаи няма как да им нарежда, нито вътрешният министър, още по-малко министър-председателят.

Това каза в интервю за предаването „Лице в лице“ бившият председател на ДАНС и бивш вътрешен министър Цветлин Йовчев, по повод повдигнатото днес обвинение на Кирил Петков за ареста на Бойко Борисов преди близо три години – на 17 март 2022 г.

„Министър-председателят няма право да прави такива нареждани, и затова вероятно има вина, но невинни в тази ситуация няма – когато им се отправи незаконна заповед, те не трябва да я изпълняват“, допълни Йовчев.

По думите му прокуратурата пък трябва да даде обяснение защо процесът по разследването срещу Петков се забави толкова много.

„Не зная дали ще издържи това обвинение в съда, не зная какво е събрано като доказателства“, каза Йовчев в отговор на въпроса ще издържи ли обвинението.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Съдът остави в ареста обвиняемите за обира на инкасо автомобил в Ихтиман
Дата: 20/01, 16:55

Обсъждат въвеждането на ограничение на скоростта до 30 км/ч във Варна
Дата: 20/01, 16:501 Коментар

Предприемач: Искаме да чуваме политически послания, а не партиите да говорят за мафията
Дата: 20/01, 16:451 Коментар

Инж. Коста Стоянов, „Възраждане“: Трафикът на Аспарухов мост във Варна е като на АМ „Хемус“
Дата: 20/01, 16:36

Журналист: Радев може да пренареди парламентарния пейзаж, но само с присъствието си в парламента
Дата: 20/01, 16:31

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия