Лидл спира масов продукт за Коледа и Нова година


20/12/2024, 15:50

Кадър Лидл

Lidl прекратява продажбата на фойерверки от категории F2 и F3, предназначени за употреба на открито като пиробатерии, пиратки, бомбички, римски свещи и други. В асортимента на веригата ще присъстват само продукти от категория F1 с много ниска степен на опасност и пренебрежимо ниско ниво на шум.

„Отговорността и грижата към природата и обществото са неизменно заложени във всеки аспект от нашата дейност. Затова подобно решение е логично.
Предприехме тези мерки, защото държим на безопасността на хората, животните и природата и за да намалим вредите от шума, отпадъците и финия прах, които
фойерверките произвеждат. Вярваме, че празниците трябва да носят радост, а не неудобства”, заяви Мария Мирославова, ръководител направление “Търговски
промоции и нехранителни продукти”.Продуктите от категория F2 и F3, съгласно Наредбата за съществените изисквания и оценяване на съответствието на пиротехническите изделия, са с по-висока степен на опасност и могат да причинят стрес както на домашните любимци, така и на много хора.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Климатолог: Балканският полуостров е най-горещата част на Европа в момента
Дата: 22/08, 10:52

Черноморски вечери в Екопарк Варна на 22 и 23 август
Дата: 22/08, 10:50

Ловеч отбелязва 149 години от освобождението си
Дата: 22/08, 10:48

Божанов: Пеевски се прави на умряла лисица, но още си има прокуратура и магистрати в джобчето
Дата: 22/08, 10:451 Коментар

Румънската евродепутатка Шошоака: България се готви да ни нападне, струпа цялата армия на границата
Дата: 22/08, 10:401 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия